4 סימני אזהרה שאתם מכורים לאינטרנט

האינטרנט הפך לחלק בלתי נפרד מהחיים שלנו, בין אם אנחנו משתמשים בו ככלי במקום העבודה, מקור לקבלת מידע או אמצעי לשמירה על קשר עם החברים והמשפחה. אך כיצד תדעו מתי השימוש הרב שלכם באינטרנט הפך להתמכרות שמצריכה טיפול, ועדיף מוקדם על מאוחר?

להלן מדריך לזיהוי מכור לאינטרנט. הוא כולל ארבעה תסמינים עיקריים שמאפיינים את התופעה:

אינטרנט ככלי בריחה

הגלישה באינטרנט הפכה עבורכם לכלי בריחה מבעיות אחרות שמחכות לכם בעולם האמיתי ואינכם מוכנים להתמודד עמן. לעתים בעיות כאלה מלוות בתופעות פסיכולוגיות נוספות כמו דיכאון שאיננו מאובחן.

זמן רשת על חשבון קשרים חברתיים

נכונות להזניח קשרים חברתיים לטובת יותר זמן שימוש באינטרנט. הקשרים שעלולים להיות מוקרבים למען המטרה הם מגוונים ויכולים לנוע החל מזניחת קשרים עם קולגות וחברים ועד להתנתקות מחברי התא המשפחתי של המכור.

צורך בלתי נשלט לגלוש ברשת

רצון בלתי נשלט לבלות שעות רבות מול האינטרנט, שמעניק למכור תחושה של סיפוק. ככל שהזמן חולף הצורך הזה רק הולך ומתגבר. כיום, שימוש מוגזם מוגדר כישיבה במשך 6 שעות ומעלה באינטרנט על בסיס יומיומי.

הניתוק מהרשת מוביל לסערת רגשות

המכור אינו יכול להפחית, להפסיק או להפחית את מינון הגלישה שלו ברשת. כל ניסיון להרחיק אותו מהאינטרנט מציף אותו בתחושה של רוגז, חוסר נוחות ובמקרים מסוימים אף חרדה. התחושות הללו עלולות ליצור אצל המכור סערת רגשות, שהשורש שלה מגיע מתוך הצורך האובססיבי של המכור להישאר מעודכן באופן תמידי בכל דבר שקשור לאינטרנט.

אם אתם מזהים את התסמינים הללו או חלק מהם אצלכם או אצל הסובבים אתכם, ההמלצה שלנו היא לפנות בהקדם לייעוץ אצל מומחה שיעניק מענה לבעיה לפני שהיא תחמיר ויהיה קשה יותר לטפל בעיה.

פורסם בקטגוריה התמכרות לסמארטפון ואינטרנט, מאמרים, עם התגים , , . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.